Tropikal desen modası : 2020'nin yeni yaz trendi - vemoda.net

Yaz çok renkli geçecek : Tropikal desen modası

İklim değişikliklerinin farkılaşmasının yaşandığı şu günlerde her ne kadar pandemik durum her sektörü olumsuz etkilese de, modacılar bu senenin yazının buhran gibi çöken salgın döneminden sonra çok renkli yansımalarını kreasyonlarına cıvıl cıvıl taşımaya başladılar bile. İşte yükselen yeni trend tropikal desen modası en çekici örneklerini bu rehberde sizler için derledik.

2020 Yaz trendi : Tropikal desen modası

tropikal desen modası

Mevsimler değişirken henüz yaz sinyalleri çalınıyor olsa da halen daha  çok sıcak havaları yakalamış değiliz. Ancak hem günlük hayatta hem de akşam serinliğinde tercih edebileceğimiz bluzların, ince askılı ya da kalın askılı olduğu farketmeksizin tropikal desenli olanları ile birleştirilmesi harika çekici görünmüyor mu ?

tropikal desen modası

Daha coşkulu ve daha dinamik bir çizgi yaratan tropikal desen modası gözeterek üretilen her parçada, aksesuar niyetine eklenen fiyonk ve ek parçalar her ne kadar ürün üzerine birleşik olsalarda, aslında renk karmaşıklığından çok da hissedilmeden çok detaylı ve tatlı bir dokunuş sağlıyor. Bu da ekstra aksesuar bile kullanmadan kolayca kombin yapmanız demek olabiliyor. Özellikle boyundan bağlamalı fiyonk detaylı bluz çok şık.

tropikal desen modası

Sadece sokaklarda ya da davetlerde kullanacağınız parçalar yerine yaz mevsiminde en çok karmaşaya sebep olan aralık da aslında plaj giyim. Modayı tropiklik ile plajlara da taşımaktan çekinmeyen tasarımcıların desenli bikinileri ise oldukça çekici ve cıvıl cıvıl.

Asyalıların kimonolarını andıran düğmeli ya da balıkçı yaka gömleklerde tropik akımdan nasibini alan parçalardan.

tropikal desen modası tropikal desen çantalar

Yalnızca giyim kuşam değil, tüm aksesuarların da tropik moda büründürüldüğünü unutmamak gerek. Genelde plaj giyimde sıkça rastladığımız plaj çantalarının klasik çantalar ile desenlendiğini düşünebilirsiniz.

tropikal desen bol pantolonlar

Özellikle bu senenin en trend parçaları olan bol ve yüksek bel pantolonların tropikal desenler ile oldukça şık ve albenili olduğuna da değinmeden geçmek çok haksızlık olur.

tropikal desen modası

Plajların tozunu almak için çok renkli olun

Keza, ev dekorasyonunda da duvar örtüleri, masa örtülerine de tropikal desen modasını uygulamak bol ve ışıklı olan bir oturma odası için inanılmaz iyi bir seçim olabilir.

tropikal desen modası

Yaz aylarında konfordan vazgeçemeyen kadınlar için geniş ve salaş duran elbiseler, aynı zamanda büyük beden hanımların daha çok tercih ettiği tek parça elbiselerde de tropik desenler deyimi yerinde ise cuk diye oturuyor.

tropik desenli etek modelleri

Kalem etekler ve mini etekler de durum farksız. Baharın tüm renklerini ve yazın tüm çiçeklerini sanki parça ile üzerinizde taşıyormuşçasına bir algı yaratmak için etekleri tercih etmeniz mümkün.

tropik desenli gömlekler

Peki ya bu desenlerin gömlek elbiselerde olduklarını da düşünürseniz ? Çok çekici değil mi ?

tropikal desenli gömlekler

Ofis ve günlük kullanım için gömleklerdeki tropikal desen modası ayrı samimi ve şık.

tropik desenli bikiniler

Play giyimde, bikinilerin yanısıra, mayokini, mayo ve tankini gibi modellerde tropik esinti hem fazlalıklarınızı göz ardı etmenize hem de trendi takip etmenize yardımcı olabilir.

tropik desenli tayt pantolonlar

Geçen sene oldukça rağbet gören bacaktan büzgülü pantolonlar bu senede çok revaçta olacak gibi duruyor. Bu modellere de tropik desenler çok yakışmamış mı ?

Plajların tozunu almak için çok renkli olun

Tabi o ayrı bir liste konusu ama bu sene aksesuar vari detayları çok fazla kullanılan plaj modası çok revaçta. Mutlaka tropik desenli ürünleri denemeniz gerektiğini yineleyelim.

Tropikal desenli bol paça pantolonlar da oldukça tarz.

tropikal desenli şal

Elbette sadece giyim değil tamamlayıcı parçaları / aksesuarları da tropik desen modasından nasiplenmiş olarak görebilirsiniz. Yaz ve kış aylarında sıkça tercih ettiğimiz şallar aslında bu iş için oldukça leziz.

tropikal desen iç giyim

Ev giyim ya da günlük kullanım için mini şortlar da tropik desenlerden nasibini alanlardan.

tropik desenli iç giyim

İç ve ev giyimde de tropikal esintisi göz dolduruyor.

tropikal desenli taytlar

Günlük giyim, spor giyim ve sade şıklık arayanların tercih ettiği taytlar da da tropikal desenler çok trend. Bu arada 2020’nin en çekici tayt modellerini de bu yazımızdan inceleyebilirsiniz.


İlginizi çekebilir

Bu senenin en son moda trendleri : 70’lerin modası 2020’ye geri geldi
Bu senenin en son moda trendleri : 70’lerin modası 2020’ye geri geldi

İklim değişikliklerinin farkılaşmasının yaşandığı şu günlerde her ne kadar pandemik...