Sokağa çıkma yasağı sonrası eşofman modası - vemoda.net

Sokağa çıkma yasağı sonrası eşofman modası

Son günlerde yaşanılan korona virüs salgını nedeni ile hepimiz evlerimize hapsolmuş durumdayız, çünkü peşi sıra gelen sokağa çıkma yasağı uygulamaları var. Genellikle işe, okula, arkadaşlarımızla buluşmak için zaman geçirmeye çıktığımızda özenle hazırlanıp, kombinlerimizi yaparken ne yazık ki, şu an bu pek mümkün değil. Her ne kadar gündemi sosyal medyadan ya da televizyon kanallarından takip etsek de, bu durum güncel moda trendlerini yakalayamamamız anlamına gelmiyor.. Bu sefer biz modaya değil de moda bize uysa olmaz mı ?

Tam olarak moda sektörü üreticileri de bu şekilde düşünmüş olacaklar ki, artan taleple birlikte eşofman takımları, alt ve üst eşofmanlarda oldukça farklı ürün seçenekleri ortaya çıkmaya başladı. Dolayısı ile trendlerde gündeme göre değişmeye başladı. Dünyada eşofman modası gündeme gelmeye başladı.

esofman modası sokağa çıkma yasağı

Şarkıcı Rita Ora,  korona virüsle mücadele kapsamında örnekler taşıyan ürünleri üreten bir giyim markası ile anlaşarak belkide eşofman modasına ön ayak olan ilk ünlülerden oldu.

Sokağa çıkma yasağı hayatımıza yeni bir trend kattı : eşofman modası

esofman modası sokağa çıkma yasağı net a porter

Öte yandan dünyanın en popüler markalarından olan ‘Net-a-Porter’ son yayınladığı raporda son dönemlerde eşofman satışlarının %40 oranında arttığını kaydetti. Net a Porter’ın en çok tercih edilen eşofman modası bildiğimiz eşofmanlara uzak olsa da, yoga taytları, plates pantolonları oldukça satılan ürünlerden.

Aslında bu moda çok yeni sayılmaz. Ünlü youtuber Danla Biliç bir çok kez eşofman modasına ayak uyduran isimlerden biri.

Uzmanlar eşofman modası ‘nın sağlıklı olduğunu savunuyor

Evden çalışmak zorunda kaldığımız bu günlerde, sokağa çıkma yasağı’da getirildiğinden zamanımızın çoğu kısmını aslında hem çalışıp hem de daha rahat, konforlu olarak tüketmemiz mümkün. Bozulan uyku düzeni, ve alışılagelmiş yaşantımızdan farklı bir hayat ile devam etsek de, nasıl modayı elden bırakmıyorsak sağlıklı yaşamayı da göz ardı etmemek gerekiyor. Uzmanlar evden geçirdiğimiz zamanı, daha rahat ve konforlu elbiseler ile değerlendirmenin sağlık açısından iyi olacağını savunuyor. Moda yalnızca giydiklerimiz ile değil aynı zamanda giydiklerimizi tamamlamak için makyaj ihtiyacımızı da oldukça hafif makyaj ile süslemenin sağlığımız açısından hem cilt hem de ruh sağlığımız daha verimli olduğu aşikar. Çünkü kadınlar her zaman güzel olmak ister…

Sokağa çıkma yasağı ile alakalı etiketlenmiş yazıları buradan inceleyebilirsiniz.


İlginizi çekebilir

Kadınlar için 2020’nin pijama / eşofman trendleri
Kadınlar için 2020’nin pijama / eşofman trendleri

Son günlerde yaşanılan korona virüs salgını nedeni ile hepimiz evlerimize...