Kirpiklerinize göre doğru maskara seçimi nasıl olmalıdır - vemoda.net

Kirpiklerinize göre doğru maskara seçimi nasıl olmalıdır

Maskaralar göz makyajının en önemli güzellik unsurudur Kirpiklerinize göre doğru maskara seçimi nasıl olmalıdır sorusuna sizlere yanıt vereceğiz. Makyaj yapmasanız bile her zaman gözlerinize sadece maskara sürmeniz bile yeterli olabilir. Göz makyajının olmazsa olmazıdır. Maskara sürmediğiniz de gözlerinizde hep bir eksiklik hissedersiniz.

Herkesin kirpik tipi aynı değildir. Doğru maskara seçimi çok önemlidir. Kirpiklerinizin nasıl olmasını istediğiniz sizin nasıl bir kirpik görünümü istediğinizi de bağlıdır.

Bir sürü rimel markasıyla karşılaşabilirsiniz. Aynı markaya ait çeşit çeşit farklı rimeller de mevcuttur. Rimel seçiminde hangisini alacağınızı şaşırıyor olabilirsiniz. Doğru rimeli bulmakta zorlanabilirsiniz. Kirpik tipinizi bilmeniz her zaman önemlidir.

Kirpiklerinize göre doğru maskara seçimi nasıl olmalıdır hacimli , kıvrık, uzun yada dolgun kirpiklere sahip olmanız için bazı rimel tavsiyelerimiz olacak.Hangi kirpik tipine hangi maskaralar kullanılır.Sizlere doğru maskara ve fırça seçiminin nasıl olması gerektiğini yazımızda derledik.

Kirpiklerinize göre doğru maskara seçimi nasıl olmalıdır

maskara fırçası çeşitleri

Bayanların güzel görünmek için sadece maskara sürmesi bile yeterli olabilir. Sadece maskara bile göz ve yüz ifadesini değiştirebilir. Kendinizi daha mükemmel ve kusursuz hissedebilirsiniz.

Düz ve kısa kirpikler

Düz ve kısa kirpiklere sahipseniz kirpiklerinizin uzun görünmesini istiyor olabilirsiniz. Kirpik kıvırıcıları ne kadar kullansanız bu o kadar mümkün değildir. Biraz belirginleştirir fakat sizin istediğiniz tarzda görünmek. Bunun için maskaranın kıvrımlı fırça olması gerekmektedir. Bu konularda alacağınız markadaki mağazalardan yardım isteyebilirsiniz.

İnce ve seyrek kirpikler

Maskara seçimi her zaman önemlidir. İnce ve seyrek kirpiklere sahipseniz eğer kirpiklerinizi daha dolgun hemde daha hacimli gösterecek maskaraya yönlenmeniz gerekecektir.Kalın ve sık telli maskaralar tam size göre.  Özellikle koyu renkli maskaraları tercih etmenizde fayda var. Hem kirpikleriniz dolgun görünecek hemde gözlerinizin muhteşem görünmesini sağlayacak.

mac maskara modelleri

Kirpiklerinizin boyu eşit değilse

Kirpiklerinizin boyu eşit değilse mutlaka kıvrımlı maskaralardan tercih etmenizi öneririz. Böylelikle kirpiklerinizin boyutunun eşitsizliği kapanacak hemde daha güzel görünmesini sağlayacak.

Renksiz kirpikler

Kirpikleriniz eğer renksiz ve cansız bir görünüme sahipse extra renk verici maskaraları tercih etmenizde fayda var. Seyrek kirpiklerde de genelde tercih edilebilir.Kirpiklerinizin daha belirgin ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

maskara fırçaları

En popüler maskara fırçasını özellikle istediğiniz görünüme kat kat sürerek ulaşıyorsanız tercih edebilirsiniz. Bu özel şekli sayesinde maskarayı eşik miktarda dağıtıyor, kirpiklerde topaklanma yapmıyor.Son zamanlarda en çok tercih edilen maskara çeşitlerinden. Kesinlikle kullanıp denemenizi öneririz.

kirpiklerinize göre doğru maskara seçimi nasıl olmalıdır

Hacimli ve Düz Kirpikler

Kirpik tipinizi tanımak önemli demiştik. Herkesin kirpik tipleri farklı buda her maskaranın herkesin kullanmaması gerektiği anlamına gelir. Hacimli kirpiklere sahip ve kıvrımlı değilse mutlaka asimetrik maskara fırçalarını tercih etmelisiniz.

kirpiklerinize göre doğru maskara seçimi nasıl olmalıdır

Sadeliği ve doğallığı sevenler için makyaj önerisini sunuyoruz. Doğal makyaj nasıl yapılır yazımızı bu linkten okumanızı tavsiye ederiz.


İlginizi çekebilir

Tesettür giyim tarzı için en trend yaz önerileri
Tesettür giyim tarzı için en trend yaz önerileri

Maskaralar göz makyajının en önemli güzellik unsurudur Kirpiklerinize göre doğru...