Güneşsiz bronzlaşma tavsiyeleri ürünleri - vemoda.net

Güneşsiz bronzlaşmak için altın tavsiyeler

Güneş ışınları sağlık açısından oldukça değerli olsa da zor günler geçirdiğimiz bu dönemde evde kalmak daha ağır basıyor. Hal bu şekilde olunca, bronz bir cilde sahip olmak isteyen hanımlar için güneşsiz bronzlaşma ‘nın gerçekte nasıl elde edileceği ise merak konusu. Elbette bu mümkün. Bu haberimizde güneş olmadan nasıl bronz bir tene kalıcı olarak sahip olabiliriz, bu durumla alakalı tavsiyelere yer vereceğiz.

Güneşsiz bronzlaşma nedir ?

Aslında bronzlaşma vücudun güneş ışınlarından korunmak amacı ile deriye renk pingmenti üretmesini sağlama durumu. Tanımdan da anlaşılacağı üzere, bronzlaşmak için güneş ışınlarına ihtiyacımız var. Ancak güneş olmadan da kozmetik ürünleri ile toksik olmayan bir bronzlaşma eylemi de mümkün. Güneşsiz bronzlaşma diye tabir edilen bu yöntem ile anlatılmak istenen ; bronzlaşma sağlayan kozmetik ürünler, UV’siz doğal bir bronzluk elde etmenizin yanı sıra, kalıcı olarak da daha parlak ve sağlıklı bir bronzluk elde etmenize yardımcı olur.

Güneşsiz bronzlaşma sağlayan tüm ürünlerin hepsi; keratinli tabaka ile birleştiğinde tepki veren ve şekerimsi bir yapısı olan dihidroksiaseton içerir. Vücudunuz UV olmayan ürünleri aldığında bir kaç saat içerisinde daha koyu bir renge bürünmüş cilde sahip olmanızı sağlayabilir.Güneşsiz bronzlaşmanızı r. sağlayacak ürünler losyon, köpük, krem gibi formlarda olabilir. Genel olarak bronzluk olgusu yanında cildinizi onaran ve aynı zamanda partlatıp daha sağlıklı bir formu kazanmasına yardımcı olma özelliği de taşır.

doğal yöntemler ile güneşsiz bronzlaşmak mümkün

Doğal yöntemlerle bronzlaşmak mümkün

Bunu sağlamak için doğal yağlara ihtiyacınız var. Bu ürünleri kullanarak hem cildinizi koruyup besleyebilir hem de daha kontrollü ve sağlıklı bir bronzlaşma sağlayabilirsiniz. Susam, kayısı, kakao, tatlı badem yağı gibi…

Bronz görünümünüzü sadece yaz aylarında değil kış aylarında da devam ettirmek istiyorsanız uygulayacağınız bazı bitkisel kürler vardır. Bu bitkisel kürleri düzenli olarak uygulayarak kış aylarında da çikolata gibi bir tene sahip olmanız mümkün olabilir.

Bitkisel bronzlaşma sanki saatlerce güneş altında yatmış gibi kahverengi bir ten sağlar. Beyaz bacaklarla şort veya etek giymek istemeyenlere adeta bir kurtarıcı gibidir. Aynı zamanda UV’siz ürünleri de her kozmetik markette edinebilirsiniz.

Güneşsiz bronzlaşma için örnek uygulama

Bahsi geçen eylem için bir örnek verecek olursak ;

Önce güneş koruma faktörlü bir krem sürüp 1 veya 2 saat güneşte kalın. Sonra bitkisel bronzlaştırıcı karışımı sürün. Uygulama saatinin 16.00 veya 17.00 olmasına dikkat edin. 3 veya 4 gün sonra sonuçtan memnun olacaksınız. Ancak bitkisel bronzlaşmayı güneşten korunmak için değil sadece doğal çikolata bir tene kavuşmak için uygulamalısınız.

Yaz günü beyaz tenli olmak istemiyorum diye yakınıp her şeyi ilk günde elde etmek isteyenler hep tuzağa düşerler. Bronz ve ışıltılı bir bedene hemen kavuşmalıyım diye bir acelecilik içine girerseniz sağlığınızdan ve güzelliğinizden kesinlikle olursunuz. Ne kadar çabuk bronzlaşma elde ederseniz o kadar çok zararla karşılaşırsınız. O nedenle bitkisel yağın sonucu için 4 veya 5 gün bekleyin. Unutmayın bu yağlar sadece şahane bir doğal bronzluk sağlar. İlk birkaç gün deniz kıyısında koruma faktörü bulunan güneş yağı ile güneşlendikten sonra kullanıma geçin. Denizdeki 4. gününüzde akşam üzeri saat 17.00 sıralarında bitkisel bronzlaşma yağını kullanın.

 UV’siz ürünleri kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

  • Beslenme programınıza domates, havuç, ıspanak, kayısı vb. gıdalarla karoten ve likopen ekleyin.
  • Ölü hücre ve kümelenmeleri ortadan kaldırmak için rutin eksfoliasyon uygulayın.
  • Bu yöntem güneşsiz bronzlaşma ürünlerinin cilde nüfuz etmesine yardımcı olur ve tüm vücutta eşit bronzluk sağlar.
  • Aynı zamanda beslenme esnasındaki özen cildi tamamen yumuşatmaya da yardımcıdır.
  • Bu ürünlerle birlikte yüzünüz ve vücudunuz için doğru nemlendirici tipini kullanarak cildinizi düzenli olarak nemlendirin.

Kaynak : Yasemin Fatih Amato – blog


İlginizi çekebilir

Yükselen yeni trend : Spor şortlar
Yükselen yeni trend : Spor şortlar

Güneş ışınları sağlık açısından oldukça değerli olsa da zor günler...