Gelin ayakkabısı modelleri nasıl seçilir ? - vemoda.net

Gelinliğinize özel : Gelin ayakkabısı modelleri nasıl tercih edilmeli

Bildiğiniz üzere düğün sezonu açılmış durumda hayal ettiğiniz ve gelinlik altına giyebileceğiniz gelin ayakkabısı modelleri düşündürüyor olabilir. Gelinlik modelinize ve vücut yapınıza göre ayakkabı seçiminiz çok önemli. En mutlu gününüz ve mükemmel olmak istiyorsunuz. Sizi kusursuz ve muhteşem olmanızı sağlayacak gelin ayakkabısı modelleri sizlerle. Birçok gelin ayakkabısı modeli bulunmakta. Hayatınızın en özel günü için tasarlanmış şık ve zarif gelinlik ayakkabısı modellerini tercih edebilirsiniz. Seçebileceğiniz babet, stiletto,dolgu,kısa yada yüksek topuklu gelin ayakkabısı modelleri bu senenin trendleri arasında.

gelin ayakkabısı modelleri

Düğününüzde şıklığınız kadar rahatınızı da önemsiyorsanız rahat modelleri tercih etmenizde fayda var. Kalın,kısa,platform,babet, sandalet ve spor gelin ayakkabısı ve daha fazlası. Gelinliğinize ve tarzınıza uygun gelin ayakkabı modellerini tercih edebileceğiniz durumları sizler için derledik.Gelin ayakkabı modelinizi düğününüzün yerine,zamanına göre tercih etmenizde fayda var.

Gelinlik modelinize göre ayakkabı seçimi için aşağıdaki adımlardan takip edebilirsiniz.

Kumsal düğünü

Kumsal düğünü tercih ettiyseniz mutlaka düz spor gelin ayakkabı modelini tercih etmelisiniz. Topuklu gelin ayakkabıları kum zemin sizi rahatsız edecektir.

gelin ayakkabısı modelleri

Kır düğünü

Kır düğünü tercih ettiyseniz mutlaka kısa topuklu gelin ayakkabısı tercih etmelisiniz. Babet ve sandalette tercih edebilirsiniz. Çimen ve toprak zeminde yüksek topuklular sizi rahatsız edecektir ve hareketlerinizi kısıtlayacaktır.

gelinlik altına nasıl ayakkabı giyilir

Kapalı alanda düğün

Kapalı alanda düğün tercih ettiyseniz gelinliğinize uygun bir ayakkabı seçimi yapmalısınız yüksek topuk sizi rahatsız etmeyecektir.Yalnızca zeminde kaymamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Düğününüz ister istemez yorucu olacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak kesinlikle yedek ayakkabı bulundurmanızda fayda var. Sürekli hareket etmekten eğlenmekten bacaklarınız şişebilir her şeyi göz önünde bulundurmanız da fayda var. Bu tempolu gününüzde topuklu ayakkabılarla uzun süre geçirmek zor olacaktır. Düz babet yada spor gelin ayakkabısı yedek olarak bulundurursanız yorulduğunuzda giydiğiniz de size rahatlama sağlayacaktır.

Bu en özel gününüzde kesinlikle çok güzel eğlenmeli ve rahat hareket edebilmelisiniz. Bu yüzden yanınızda kesinlikle babet yada sandalet bulundurmanız sizin için daha iyi olacaktır.

gelinlik için ayakkabılar

Topuk boyuna dikkat et

Gelinlikle boyunuzun uzun görünmesini herkes ister.

Boyunuzun uzun görünmesi için platform gelin ayakkabısı tercih edebilirsiniz. Yada gizli platform topukta olabilir

Boyunuzun partnerinizden yüksek görünmemesini isteyen gelin adayları için yumurta topuk gelin ayakkabılarını öneriyoruz.

Boyunuzu uzatsın hemde rahat hareket etmenizi sağlayacak bir model tercihiniz dolgu topuk gelin ayakkabısı modelleri olabilir

Boy konusunda bir probleminiz yoksa kısa topuklu gelin ayakkabısı modelleri size çok şık olacaktır. Babet ve sandalette tercihiniz olabilir.

gelin ayakkabıları

Gelinlikle gelin ayakkabısı uyumu

Gelinliğinizle ayakkabınızın tonlarının birbirine yakın olmasına dikkat etmelisin. Gelinliğiniz beyazsa ayakkabınız kırık beyaz,gelinliğiniz kırık beyazsa ayakkabınızı kar beyazı tercih edebilirsiniz

Sade bir gelinlik tercih ettiyseniz dantelli gelin ayakkabısı , taşlı gelin ayakkabısı yada çiçekli gelin ayakkabısı size çok yakışacaktır.

Aplikelerle güpürlerle şık gösterişli bir gelinliğiniz varsa mutlaka sade gelin ayakkabısı tercih etmelisiniz.

Gelinlik ayakkabınızı gelinliğinizle aynı zamanda satın alın.

Gelinliğinizle aynı zamanda almanız gelinlik provasında size yardımcı olacaktır.

Gelinlik prova nızda ayakkabınıza göre gelinlik boyunda ayarlama yapılacaktır.

gelin ayakkabısı

Düğünden önce evde yürüme provası gerçekleştir

Yürüme provası yapmanız sizin yararınıza . Hem ayakkabının ayağınızı rahatsız edip etmemesini test etmiş olursunuz.

Eğer rahatsız ederse gelin ayakkabınızı değiştirme ve yenisini alma fırsatınız elinize geçer.

Ayaklarınız ayakkabıya alışmış olacaktır.

Bu şekilde içiniz rahat etmiş olur ve daha rahat hareket edersiniz.

Rahatlığınız her şeyden daha önemli.Sizin tercihiniz istediğiniz her zaman en önemlisi. İster rahat spor ayakkabısı seçin ister dolgu topuk ister yüksek topuk ister kısa topuk tercih sizin.

Düğün gününde dilediğiniz kadar eğlenmek dans etmek sizin hakkınız.

Hangi ayakkabı tarzınız sa hangi ayakkabıyla kendinizi iyi hissediyorsanız onu seçin.

gelin ayakkabısı

İsterseniz bu sayfadan modellere bakabilirsiniz.

Eğer ilginizi çekerse büyük beden gelinlik modelleri rehberimize de göz atmanızı tavsiye ederiz.


İlginizi çekebilir

Yaz çok renkli geçecek : Tropikal desen modası
Yaz çok renkli geçecek : Tropikal desen modası

Bildiğiniz üzere düğün sezonu açılmış durumda hayal ettiğiniz ve gelinlik...