Doğal makyaj nasıl yapılır - vemoda.net

Doğal makyaj nasıl yapılır

Son günlerde doğal makyajın çokça gündemde olduğunu ve popüler olduğunu fark etmişsinizdir.Doğal günlük makyaj her zaman tercihimiz olsada son zamanlarda daha çok gündemde.Günlük zamanlarda evde işte her yerde kolaylıkla yapabileceğiniz doğal makyaj tüyolarını sizlerle paylaşacağız.Bayanlar için doğal görünmek her zaman ön planda. er bayan kendini her zaman güzel ve özel hissetmek ister. Biz bayanlar için ne kadar yoğun olsakta vaktimiz olmasada bir şekilde makyaja her zaman vakit ayırırız.Bunun için en basiti doğal günlük makyaj tercihimizdir.Fazla çaba harcamadan vaktinizi çok harcamadan her zaman yapabilirsiniz.İş hayatımız günlük hayatımızdaki koşturmacalar yorgunluklar kendimizi kötü hissetmemizi sağlar.Yüzümüzün solgun ve cansız görünmesini sağlar tabiki bu hiç hoşunuza gitmez.Yataktan kalktığımızda kendimize zaman ayırmak çok zor gelebilir. Ne kadar zor gelsede bir şekılde fırsatını bulmaya gayret ederiz.Yüzümüzün cansız yorgun gözükmemesi doğal makyajla ilgili önemli tüyolar adım adım sizlerle….

doğal makyaj

Günlük makyaj tüyoları:

Cildinizin güzel görünmesi için yüzünüze her zaman sabah akşam bakım yapmanız gerekmekte.Nemlendirici kremler, cilt temizleme köpüğü yada jellerini kullanabilirsiniz.Ne kadar cildinize önem verirseniz o kadar harika bir tene sahip olursunuz.

Günlük makyajda seçeceğiniz tonlar siyah yada koyu tonlar yerine her zaman bakır tonları ve kahve tonları tercih etmelisiniz

Her kesin sevdiği makyaj tarzı ve sevdiği tonlar vardır.En önemlisi makyajı yer ve zamana göre tercih etmeniz gerekmektedir.Günlük makyajı doğal ve pratik yöntemlerle çok kısa sürede yapabilirsiniz işte detayları….

Günlük makyaj nasıl yapılır

doğal makyaj

Yüz için makyaj önerileri

Öncelikle yüzünüzü cilt temizleme jeli ile temizlemesiniz

Yüzünüzü iyice yıkadıktan sonra havlu yardımıyla güzel bir şekilde silmelisiniz

Yüzünüze ilk etapta nemlendirici sürmeniz germekte.Nemlendirici yüzünüzün pürüzsüz görünmesini sağlıyor

Ten renginize uygun cc krem, bb krem yada fondoten seçmelisiniz. Bir fırça yardımıyla yada sünger yardımıyla tüm yüzünüze eşit bir şekilde sürmeniz gerekmekte

doğal makyaj

Kapatıcı kullanarak göz altı çevresindeki morlukları kapatabilirsiniz

Makyajınızda olmazsa olmazınız tabiki toz pudra. Bir fırça yada sünger yardımıyla tüm yüzünüze özelliklede göz çevresine sürmelisiniz

Yüzünüzün Elmacık kemikleri – şakak bölgesi, kaşların bitme noktasının altı ve dudakların tam kenarına highlighter uygulayabilirsiniz.

Burnunuzdan alın bölgenize doğru yukarı kısmına higlighter uygulayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz nokta burnunuzun tümüne uygulamamalısınız. Aksi takdirde burnunuz çok parlak ve yağlı bir görünüme sebep olabilir.

Özellikle kaşın altında kalan kaş kemiğine higlighter uygulayabilirsiniz. Böylece kaşlarınız daha kalkık ve dolgun gözükür.

doğal makyaj

Gözler için makyaj önerileri

Gözleriniz için makyajda hafif göz makyajı için öncelikle far paletini doğru seçmeniz yararınıza olacaktır. Hafif ışıltılı bir far paleti ve eyeliner ile göz makyajınız için yeterli olacaktır. Tabi maskarayı da unutmamalısınız!

Göz makyajınıza başlamadan önce baz yada kapatıcı kullanmanız göz makyajının, farın gün boyu kalmasını sağlayacaktır.

Göz makyajınızda kullanacağınız renklerin ve tonların kıyafetlerinize uygun olmasına dikkat edin.

Öncelikle göz makyajınızda açık tonlarda bir far sürün daha sonra seçtiğiniz göz far renginiz üzerine sürün.

doğal makyaj

Daha sonra eyeliner uygulayın gözünüzün dış kısmından başlayarak iç kısmına doğru ilerleyin.Kalem eyeliner yada jel tercih edebilirsiniz.

Sürdüğünüz eyelinerin kirpik çizgisinde olmasına dikkat edin

Kaşınıza uygun kaş renginize yakın  kalemi tercih edin.Ve kaşınıza dikkatli bir şekil de dışa taşmayacak şekilde sürün.

doğal makyaj

Kirpik için makyaj önerileri

Son olarak makyajınızın tamamlanması için sıra kirpiklerinize geldi.

Rimelin ne kadar önemli olduğunu unutmayın.

Kirpiklerinizin köşesinden başlayarak uçlarına doğru kıvırın ve bir kat rimel sürün.

doğal makyaj

Dudaklar için makyaj önerileri

Dudaklarınız için öncelikle nemlendiri krem yada dudak kremiyle dudaklarınızı hazırlayın.Kıyafetinize uygun ruj renginizi seçin.Dudaklarınızı kenar kısımlarını ten renginize yakın ve uygun dudak kalemiyle hafif bir şekilde belirginleştirebilirsiniz.Seçmiş olduğunuz ruju dudak kenarlarını taşmayacak şekilde sürmeniz dudaklarınızın doğal görünmesini sağlayacaktır.Özellikle bej rengine uygun ruj seçmeniz sizin daha doğal bir dudaklara sahip olmanızı sağlayacaktır.Hem doğal hemde sade bir görünüme sahip olursunuz.


İlginizi çekebilir

Zamanı olmayan parçalar : Tayt modelleri
Zamanı olmayan parçalar : Tayt modelleri

Son günlerde doğal makyajın çokça gündemde olduğunu ve popüler olduğunu...