Saten elbise modelleri 2020 yazının yeni gözdesi - vemoda.net

Bahar / Yaz sezonunun yeni gözdesi : saten elbise modelleri

Daha çok gece elbiseleri ve abiye elbise modellerinde tercih edilen saten kumaşlar bu sene günlük kullanım ve ofis şıklığı tercihlerinde de oldukça revaçta. Saten elbise modelleri sıcak yaz aylarında konforlu bir kullanım olanağı sunarken,  şıklığından ve elegantlığından vazgeçemeyen bayanlar için öncelikli tercih olarak dikkat çekiyor. İşte 2020 bahar ve yaz aylarının yeni trendi saten elbise modellerinden oluşan rehberimiz, unutmadan rehberimizde modellerin yanı sıra kombin tavsiyeleri saten elbiselerin bakımı ve ütülenmesine dair pek çok ipucumuz var.

saten elbise modelleri 2020

Sade ve yalın görüntüsü ile sofistike bir şıklık vadeden saten kumaşlı elbiseler, gece elbiseleri ve abiye elbiselerden yapı olarak faklılıklar gösterseler de kullanım mantığı açısından aynı derecede özen ve dikkat istiyor. Saten mini bir elbisenin altına beyaz bir body veya tişört ve uzun bağcıklı bir stiletto ile şıklığı yakalamamanız için hiç bir neden yok.

Saten elbise modelleri nasıl tercih edilmeli ?

Kumaş yapılarından dolayı saten elbiseler vücut hatlarını belirginleştiren bir yapıya sahipler. Davet, düğün, nişan gibi konseptler için oldukça sık tercih edilseler de, ortama uygun modele karar verdikten sonra her koşulda kullanıma uygun hale getirilebilirler.

saten elbise modelleri 2020

Sadece konsept giyim tercihi yerine, günlük giyim tercihi olarak da kullanılabilen saten elbiseleri tercih ederken dar ve vücuda oturan bir seçenek olduğundan iç çamaşırınızı belli edeceğinden tüm dikkatleri iç çamaşırlarınıza çekmemek adına dikkatli olmanızda fayda var. Daha çok iz yapmayan iç çamaşırları doğru tercih olacaktır.

saten elbise modelleri 2020

Askılı ve ince askılı saten elbise modelleri de oldukça dişilik ön plana çıkaran tercih olabilir. Öyleki bu yazın moda renklerinden olan şampanya ve bej seçimi sizi trendi yakalayan biri olmanızı sağlayacak. Ayrıca saten elbiseler tercih edildiğinde ekstra aksesuar tercihi olmadan da kullanılabilir.

saten elbise modelleri 2020

Fazlalıkları olan hanımlar için ise tercih saten elbise modelleri tercih edildiğinde, kusurlu olan bölgeleri kapatan modellerin tercih edilmesi çok önemli. Malum saten elbiselerin vücut hatlarını aşırı belirginleştirdiği gerçeğini atlamamak gerekir.

saten elbise modelleri 2020

Ev sahipliği yaptığınız bir davette ya da yakın bir arkadaşınızın nikah töreninde saten elbise tercih etmeniz sizin için en doğru seçimlerden biri olabilir.

Saten elbiseler nasıl ütülenir ?

Saten elbiselerin giyinme kurallarının yanı sıra bakımının da oldukça özenli olması gerektiği aşikar. Kumaşın yapısı gereği, ısıya dayanıklılık oranları oldukça düşüktür. Saten elbiselerin prüzsüz olarak görünmesi için de malum ütülenmesi şartımız var.

saten elbise modelleri 2020

İster derin yırtmaç detaylı olsun, ister kısa ister bacak boyu uzun olan hanımların tercih ettiği gibi uzun bir saten elbise olsun, ütülerken ütülerin saten elbiseler için hazırlanmış saten ütü modu ile kullanılması daha risksiz bir ütüleme şekli olacaktır.

siyah saten elbise

Ütü masasının ve ütünün alt tabanının aynı zamanda saten elbisenizin de tozdan arındırılmış olması başarılı bir saten elbise ütüleme adımının en önemlisidir.

Saten elbiseler nasıl yıkanır ?

Ütülemek bir yana dursun saten elbiselerin uzun yıllar kullanımını sağlamak ve dokusunu bozmamak amacıyla dikkat edilmesi gereken bir kaç detay daha var.

nişan ve parti elbiseleri

Öyleki, gittiğiniz bir davette üzerinize bir şey damlamış olabilir, ya da uçuş uçuş olan etekleriniz kirlenmiş olabilir. Bunun için doğru yıkama adımlarını uygulamanız elbisenizin daha uzun yıllar size eşlik etmesi anlamına gelir. Bunun için en dikkat etmeniz gereken nokta elbisenizin yıkama talimatına şiddetle uymanızdır. Sıcak sudan kaçınarak ılık suda ve düşük derecede aynı zamanda sıvı deterjanlar ile saten elbiselerinizi rahatlıkla yıkayabilirsiniz.

Tesettür giyim saten elbise modelleri

Geçtiğimiz yazımızda, bu yazın en trend tesettür giyim önerilerini incelemiştik. Saten şıklığı mevsim ve zaman ayrımı belirtmeksizin tesettür giyim tercih eden hanımlar için sıklıkla var ve kullanılıyor. İşte bu sebeple senenin en ilgi çekici modellerine de bakmadan olmaz değil mi ?

tesettür giyim saten elbise modelleri

Zariflik ve elegant bir hava için saten her zaman asildir. Tesettür giyim trendleri arasında saten elbise modelleri ise her zaman önemli parça ve değerlerden. Beli lastikli modeller özellikle fazlalıkları olan hanımların en çok tercih ettiği cinsten…

yazlık tesettür elbiseler

Yaz aylarının en güzle tarafı da elbise ve eteklerde bol bol çiçek ve floral desenlerin olması. Nasıl ki iştah açan bir görüntü ve izlenim yaratsa da kullanımı açısından kombinlemek için de çok da zorlanmadan tercih edebilirsiniz. Floral desenli saten elbiseler özellikle genç tesettürlü bayanların en çok tercih ettikleri modeller arasında.

tesettür saten abiye elbise modelleri

Öte yandan davetlerin, düğün ya da nişanların en anlamlı tercihi olan abiyeler gibi saten elbiseler de tesettür giyimde oldukça önemli bir yer tutuyor. Elbisenizin rengi ile aynı renkte kullanacağınız bir eşarp sizi gecenin yıldızı yapacak kadar güzelleştiren bir kombin yaratmanızı sağlayabilir.

tesettür saten elbiseler

Öyleki baştan aşağı tek renk tercih etmeniz sizi prensesler gibi seçkin bir elegantlığı yakalamanıza sebep olabilir. Ayakkabınızdan eşarbınıza dek elbiseniz rengindeki parçaları birleştirmeniz risksiz kombin oluşturmanız anlamı taşır.

tesettür giyim saten elbise modelleri

Belden lastikli modellerin tercih edilmesi tesettür giyim tarzını seçen bayanlar için hem risksiz hem de oldukça şık bir seçim yapmalarını sağlayacaktır.Her ne kadar tamamen doku olarak ayrı olsalarda, saten görünümü veren parlaklıkları açısından tesettür giyim tercih eden hanımlar için deri etek modellerine değindiğimiz şu rehberimizi de incelemenizi öneririz.


İlginizi çekebilir

Tesettür giyim ferace modelleri 2020
Tesettür giyim ferace modelleri 2020

Daha çok gece elbiseleri ve abiye elbise modellerinde tercih edilen...