Bel çantaları : 2020'nin yükselen yeni trendi - vemoda.net

2020’nin yükselen trendi : Şıklık ve konfor arayanlara bel çantaları

Bir dönem hep başka bir dönem sonrası kendini tekrar ediyor modada. Aslında her sektör ya da kategori için bu durum aynı sayılabilir. 80’lerin ve 90’ların modası olan bel çantaları işte tam da bu benzetmeye uyacak cinste ve 2020’nin yeni yükselen trendi olarak göze çarpıyor. Hem konfor hem de şıklık arayanların tercih ettiği bel çantaları modellerini, bel çantası kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bu rehberde bir araya getirdik.

ceket ve bel çantaları kombini

Kemer yerine bel çantaları kullanmak

Kombininiz üzerinde, tamamlayıcı olarak kemer kullanalardansanız, bu durum aslında göründüğü kadar kolay değil. Kemerin dokusundan yapısına, ebatından kullanılan kumaşı ve materyallerine kadar riskli ve dikkatlice seçilmesi gereken bir parça. Özellikle kemeri kullanmak istediğiniz de de alt parçanıza uyacak salaş, yani oversize üstleri tercih etmek riski azaltmanıza yardımcı olabilir. Ancak üstünüz bu duruma pek olanak sağlamayacak gibi ise, bel çantalarını kemer niyetine kullanmanızda gayet bir sakınca görünmüyor.

salaş bel çantaları bel çantası modelleri

Üstünüzün salaş olduğunu ya da bol kesim bir bluz veya gömlek olarak kullanıldığını düşünürsek, çapraz bir şekilde asılarak kullandığınız bel çantaları hem belinizi ince olarak göstermenizi sağlayacak hem de mevcut kombininize oldukça kıymetli tamamlayıcı bir aksesuar olarak gösterişli bir şekilde varlığını belli edecektir.

dar gömlekler ile bel çantaları kullanımı

Daha vücudu saran üstler tercih ederseniz eğer, çantayı çapraz kullanmak yerine tam belinize – kemer hizasında kullanarak riskli olan kemer seçimini de ortadan kaldıracağınız gibi hem ihtiyaçlık olan çantanızı belinize sarmış hem de modaya ayak uydurmuş olursunuz.

bel çantaları

Hep kemer yerine bel çantası kullanacak değilsiniz elbette. Aynı zamanda kemeriniz ve bel çantanız da kullanılabilir pek tabi. Kemer ve bel çantasını birlikte kullanmak isterseniz de, gene omzunudan çapraz bir şekilde asarak çantayı kullanmanız daha verimli olacaktır. Öyleki kemeri de kombininizde yok etmemiş olacaksınız.

hırka ya da kazaklar

Uzun hırkalar ya da kazaklar ile de bel çantalarınız gayet çekici parçalar haline gelebilir. Yüksek bel pantolon ya da taytlar ile üst parçanız olarak kullandığınız kazak ya da hırkalarınızın harika tamalayıcısı olabilirler.

ofiste bel çantası kullanmak

Gündelik hayatın yanısıra ofiste de bel çantalarını kullanabilirsiniz. Tek parça tulumlarınız ya da yaz aylarının vazgeçilmezi pantolon elbiseler ile çapraz kullanılacak bel çantaları oldukça şık ve konforlu bir tercih olabilir.

Her ne kadar tercihinize göre değişilik olarak kabul etsek de malum seveni olduğu kadar bel çantalarının sevmeyenleri de çok. O nedenle standart boydakiler yerine cüzdan boy bel çantalarını kullanmak da seçimleriniz arasında olabilir. Öyleki; bel çantaları sokak modasında da sıkça kullanılan parçalardan. Ne dersiniz sizce de bir şansı haketmiyor mu ?


İlginizi çekebilir

Gelinliğinize özel : Gelin ayakkabısı modelleri nasıl tercih edilmeli
Gelinliğinize özel : Gelin ayakkabısı modelleri nasıl tercih edilmeli

Bir dönem hep başka bir dönem sonrası kendini tekrar ediyor...